4. Microsoft PPT

V programovom balíku Microsoft Office sa nachádza výborný program na vytváranie prezentácií Microsoft PowerPoint. Aj týmto programom zvyknú byť vybavené všetky počítače na školách. V ňom môžeme využiť pri tvorbe projektov a prezentácií obrázky, ktoré sme si pripravili vyššie spomínanými aktivitami alebo si vypomôžeme internetom. Tým, že sa k obrázkom môže pridávať aj text s rôznymi animáciami, zvukmi a efektmi je tento program predurčený na vytváranie projektov so žiakmi.

Zo skúsenosti na hodinách sa ukazuje, že s programom žiaci radi robia, pretože môžu uplatniť svoju nápaditosť, kreativitu i predstavy a sú potešení výsledkom svojej práce. Tento môžu potom prezentovať cez dataprojektor v kolektíve triedy, kde žiaci obrazový výstup dopĺňajú svojim komentárom a učia sa tak navonok, na verejnosti vyjadrovať svoje myšlienky. Nám výsledky ich práce môžu neskôr poslúžiť ako výborná učebná pomôcka.

Ukážky prezentácií vytvorených v programe PowerPoint sú umiestnené na rôznych edukačných portáloch, ako sú napr. www.infovek.sk, www.skolaplus.sk, www.modernyucitel.sk a pod.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: