3. LogoMotion

Pomocou tohto grafického editora môžeme kresliť, maľovať, vytvárať i dotvárať obrázky na počítači. Časti obrázkov môžeme presúvať, vytvárať mozaiky, ba dokonca obrázky aj rozhýbať, animovať. Grafický editor je program v počítači, ktorý umožňuje kresliť a upravovať obrázky a animácie.

Jednoduchý grafický editor nazvaný Skicár je súčasťou Príslušenstva systému Windows, teda nachádza sa prakticky v každom počítači.

Pri vytváraní obrázkov v rámci témy sme však využívali  grafický editor LogoMotion. Tento program má možnosť každá škola bezplatne získať prostredníctvom celoštátnej distribučnej agentúry AD REM, ktorá centrálne zabezpečuje učebnice pre všetky školy. Učebnica s názvom Tvorivá informatika 1.zošit o obrázkoch obsahuje CD so žiackou licenciou programu.

Práca s programom LogoMotion je veľmi príjemná, nenáročná. Program umožňuje vytvárať, v závislosti od zručnosti žiakov, veľmi pekné obrázky, napr. príbeh Lótovej ženy po zničení Sodomy a Gomory…

originálna fotografia

a fotografia upravená v LogoMotion-e

„A Pán dal padať na Sodomu a Gomoru síru a oheň z neba…a zničil tie mestá. Keď sa Lótova žena obzrela, premenila sa v soľný stĺp.“ (Gn 19,24-26)

Pri kreslení v grafickom editore sa využíva grafické zariadenie – myš. Niekedy je práca s ňou pre žiakov problémom. Pomôckou vtedy môže byť (hlavne pre najmenších žiakov) grafický tablet, na ktorý sa píše grafickým perom.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: