1.1.Škola budúcnosti

Portál Škola budúcnosti (https://ep.edu.sk) je e-learningovým portálom, prostredníctvom ktorého môžu školy zapojené do projektu, komunikovať a navzájom si vymieňať vypracované výukové materiály.

Cieľom projektu je skvalitnenie systému výučby na základných a stredných školách s podporou informačných a komunikačných technológií. Škola, na ktorej pracujem,  je do projektu zapojená od roku 2006.

V prostredí Class Servera (CS) má škola vytvorenú webovú lokalitu – virtuálnu školu, ktorú spravuje správca školy. Aplikácia CS – Učiteľ umožňuje učiteľovi vytvárať a prideľovať testy a výukové materiály konkrétnym žiakom, celým triedam alebo skupinám žiakov. Vypracované testy je možné ohodnotiť ručne alebo automaticky a výsledky ďalej spracovávať. Žiaci sa do prostredia prihlasujú cez webový prehliadač. Po prihlásení môžu vo virtuálnej triede študovať pridelené materiály, vypracovávať úlohy a komunikovať s učiteľom. Rodičia si môžu pod vlastným prihlasovacím menom a heslom kedykoľvek overiť študijné výsledky svojich detí.

Vyššie spomínané možnosti som využil aj ja pre vyučovanie náboženstva. Študijné materiály som umiestnil na  webovej lokalite určenej pre našu školu.

Nevýhodou portálu je, že ho môžu využívať iba školy zapojené do projektu Škola budúcnosti. A čo ak učiteľ pôsobí na škole, ktorá do projektu nie je zapojená? Pre takýchto je vhodným miestom na zdieľanie učebných materiálov so svojimi žiakmi webový priestor Windows Live Spaces.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: