Opis anjelov

Podľa niektorých opisov anjelov – najmä  opisu Lucifera v 28. kapitole Ezechiela – vidíme anjelov ako mimoriadne bytosti. Ich krása, ich nekonečne premenlivá nádhera prevyšuje všetko, čo môže človek vnímať. Písmo nehovorí, ako sú ustrojení.
Moderná veda nevie nič o prirodzenosti alebo činnosti anjelov. Veda pracuje iba v oblasti viditeľna.

Zdá sa, že Biblia naznačuje, že anjeli nestarnú a nikdy nie sú chorí. S výnimkou tých, ktorí padli súčasne s Luciferom, skaza hriechu na zemi, ničenie, choroba a zmätok sa ich netýkajú. Svätí anjeli nezomierajú.

Biblické učenie tiež hovorí, že anjeli sú bezpohlavní. Veď Ježiš hovorí: “Pri zmŕtvychvstaní nebudú sa ani ženiť ani vydávať, ale budú ako anjelia Boží v nebi” (Mt 22,30). Nepochybne anjeli poznajú určitý druh vzájomných vzťahov, ktoré sú dojemnejšie a bohatšie, ako je sexuálny vzťah. Potešenie, ktoré poskytuje sex v tomto živote, je azda predzvesťou pocitov, ktoré prežívajú veriaci v nebi a ktoré prevyšujú všetku poznatel’nú skutočnosť.

Opis Lucifera (Ez 28,12-18)

Tak­to hovorí Pán, Jahve: “Bol si vzornou pečaťou, plný múdrosti a vrcholnej krásy.  Bol si v Edene, Božej záhrade, pokrývali ťa rozličné drahokamy: karneol, topás a jaspis, chryzolit, beryl a ónyx, zafír, karbunkul a smaragd, rukou umelca do zlata zapravené a obložené boli na tebe v deň, keď si bol stvorený. Bol si cherubom, pomazaným ochrancom; dal som ťa na svätý Boží vrch, prechádzal si sa pomedzi ohnivé kamene. Bezchybný si bol na svojich cestách odo dňa, čo si bol stvorený, až kým sa nenašla na tebe vina. 

Pri tvojom rozsiahlom kupčení naplnilo sa ti vnútro zločinom a zhrešil si, vtedy som ťa zvrhol z Božieho vrchu, odstránil som ťa, ochranný cherub, spomedzi ohnivých kameňov.  Srdce ti spyšnelo pre nádheru; pre krásu si si pohubil múdrosť. Na zem som ťa hodil, vystavil som ťa pohľadom kráľov, aby sa dívali na teba. Množstvom svojich zločinov, nepoctivosťou svojho kupčenia znesvätil si svoje svätyne; vtedy som z tvojho vnútra vyvolal oheň, ktorý ťa strávil. Urobil som z teba popol na zemi pred očami všetkých, čo ťa videli.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: