Anjeli sú stvorení

Anjeli nie sú duchmi zosnulých…

Biblia potvrdzuje, že boli stvorení Bohom takisto ako ľudia. Na začiatku neexistoval žiaden anjel, bol len sám Boh vo svojej trojjedinosti: Otec, syn a Duch Svätý.

Vyzerá to tak, že anjeli sú schopní meniť svoj vonkajší vzhľad, prechádzať v okamihu medzi slávou neba a zemou. Biblia veľakrát upresňuje ich nemateriálny charakter. V podstate nemajú fyzické (hmotné) telo, hoci pre naplnenie osobitných poslaní môžu vziať na seba telesný vzhľad. Okrem toho Boh im nedal možnosť rozmnožovať sa; nemôžu sa ženiť –  “Lebo keď ľudia vstanú z mŕtvych, už sa ani neženia, ani nevydávajú, ale sú ako anjeli v nebi.” (Mk 12,25)

Čo sa týka počtu anjelov, Dávid hovorí, že 20 000 sa ich pohybuje po vesmírnych cestách uprostred hviezd. V Novom zákone sv.Ján popisuje myriády myriád anjelov v službe Božieho Baránka pri tróne vesmíru: “Videl som a počul som hlas mnohých anjelov okolo trónu, bytostí a starcov. Boli ich myriady myriád a tisíce tisícov a volali mohutným hlasom:

“Hoden je Baránok, ktorý bol zabitý,
prijať moc, bohatstvo a múdrosť,
silu, česť, slávu a dobrorečenie.”

(Zjv 5,11)

Boh používa anjelov na utváranie osudov ľudí a národov. Prostredníctvom anjelských návštev dosť často zmenil beh sociálnych a politických udalostí našej spoločnosti, aby určil osud ľudstva. Nezabúdajme, že anjeli sledujú veľmi zblízka všetko, čo sa deje na zemi. Ich poznanie udalostí na našej planéte prevyšuje poznanie ľudí.

 


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: