Namiesto duelu tryzna. Minsk nechal Jaroslavľ vyhrať


Obrovské fotografie na ľadovej ploche, smútočná nálada, dojemné prejavy a vlastné góly do domácej bránky. Tak vyzerala smútočná slávnosť za hokejovým mužstvom Jaroslavle na štadióne v Minsku.

Pôvodne sa tu malo hrať stretnutie úvodného kola Kontinentálnej ligy medzi miestnym Dinamom a Lokomotivom Jaroslavľ, kvôli leteckej havárii tímu hostí sa však zápas neuskutočnil.

Domáci fanúšikovia, hráči aj politici napriek tomu zaplnili miestnu arénu, aby si uctili pamiatku obetí tejto strašnej tragédie. Zároveň zapaľovali ďalšie a ďalšie sviece pred bránami haly.

Klzisko sa zaplnilo dvoma radmi veľkých fotiek zosnulých hráčov a ďalších členov jaroslavlského tímu. Následne na hraciu plochu vyšli domáci hokejisti a za zvukov smútočných piesní si každý z nich kľakol k jednej z podobizní. Potom sa rozbehli s pripraveným pukom, zamierili s ním k vlastnej bráne a nechali ho dokĺzať do siete na znamenie symbolického víťazstva Lokomotivu.

Na ľadovej ploche sa objavil aj bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorý v dojemnom prejave nezabudol spomenúť aj hokejistov svojej krajiny Ruslana Saleja a Sergeja Ostapčuka.

Potom sa pripojil k hráčom a všetci v reprezentačných dresoch niesli k bránke Jaroslavle kvety.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: